Laminant Parke Nedir

Laminant Parke Ağaç liflerinin presle sıkıştırılarak bu esnada dekor kağıdı ve overlay tabakası tabana reçine emdirilmiş balans kağıdı eklenerek değişik ebatlarda oluşturulan plakaya laminat parke denir

LAMİNAT PARKE NEDİR?

Laminat Parke: Ağaç liflerinin presle sıkıştırılarak bu esnada dekor kağıdı ve overlay tabakası tabana reçine emdirilmiş balans kağıdı eklenerek değişik ebatlarda oluşturulan plakaya laminat parke denir. 

 

Parke Nedir

1.Üst katman(overlay tabakası)

2.Dekor kağıdı

3.Taşıyıcı kısım HDF

4.Balans kâğıdı

  

LAMİNAT PARKENİN TEMEL YAPISI

1-ÜST KATMAN (OVERLAY TABAKASI) : Selülozik esaslı içinde alüminyum silikat tuzlarında oluşan parçalar konulmuş film tabakadır. Alüminyum silikat tuzları basınca dayanıklı, aşınma, çizilme, ısı ve neme karşı direnç sağlayan temel unsurları içinde barındıran madde olarak kullanılır. Bu özelliklerinden dolayı laminat parkeyi diğer zemin malzemelerinden ayıran en önemli unsurların başında gelir.

 

2- DEKOR KAĞIDI :Sonsuz renk dekoru sağlanması açısından kolay tedarik edilebilen  özellikle temel hammaddesinde kaliteli ağaç kullanılan ileri teknoloji ile baskı edilen kağıt film tabakasıdır.


3-HDF: Yüksek yoğunlukta sıkıştırılmış kanserojen madde içermeyen (E1) ve suya dayanıklı ağaç liflerinden oluşan levha tabakası. ISO ve BLUE ANGEL (MAVİ MELEK) normlarına göre kanserojen madde içermemektedir.


4. BALANS KAĞIDI: Zemin ve plaka dengesini sağlayan reçine emdirilmiş selülozik film tabakası

Montaji temizliği ve bakımı son derece kolay olan laminat parkeler renk ve doku çeşitliliği bakımından da her tür zevk ve tasarıma uygundur.Darbelere, sıvı temizlik maddelerine, aşınmaya, çizilmeye, güneş ısınlarına ve sigara ateşine tam bir dayanıklılık gösteren laminat yer döşemeleri evlerin haricinde trafiği yoğun olan banka otel alışveriş merkezleri ve tüm işyerleri için son derece uygundur.


Ana sayfaAna sayfa