Laminant Parke Döşeme

Laminat Parke Döşeme nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir ?

LAMİNAT PARKE DÖŞEME

Laminant Parke Döşeme Aşamaları

Laminat parke uygulanmadan önce zemin etüdü yapılmalıdır. Yani zeminin nemli veya pütürlü olmaması gerekir.

Fabrikaların laminat parkeyi zemine uygulamadan önce 48 saaat uygulanacak zeminde açık bir şekilde dinlendirilmesi gerektiğini belirten uyarı notları bulunmaktadır. Bunun nedeni laminat parkenin fabrikalardan direkt olarak kutulanıp streç filmle kapatılıldıktan sonra bayilere dağatımından ötürü ahşap yapı taşıyan HDF'sinin yumuşamasını ,esnemesini daha rahat yapabilmesi içindir.

Laminant parkeyi döşemeye başlamadan önce zemine laminat parkenin altına serilecek malzeme serilmelidir.(şilte kapron, mantar şilte...)  

Genellikle bir köşe belirlenir ve duvar ile parke arasına 1-2 cm'lik boşluk bırakılarak parke döşemeye başlanır. Tabi burada unutulmaması gereken tüketicinin istediği şekilde döşeme (genellikle dersli parkelerde) işlemide yaptırabileceğidir.

Kalorifer bölgelerine gelen yerlerde kalorifer peteğine gelen borunun şekline uyacak biçimde dekupaj yardımıyla kesilir ve ayrılır.

Duvar ile parke arasında bırakılan 1-2 cm'lik boşluk süpürgelik çivi ile monte ile duvara yerleştirilir. Silikon sürülerekde bu işlemi yaptırmak mümkündür..

Döşenen parkeler 24 saat dinlendirilmeye bırakılır ve 24 saat sonra parkeler kullanıma hazır hale gelir.


Ana sayfaAna sayfa