Süpürgelik

Süpürgelik

SÜPÜRGELİK

Laminat parke süpürgeliği; MDF üzerine tutkal kullanılarak emprenye edilmiş dekor kağıdı yapıştırılarak imal edilir. Laminat parke, duvardan duvara halı, pvc, marley , seramik gibi bir çok dekorasyon malzemesinde kullanılır. 4 cm ile 12 cm arasında üretimi yapılmaktadır.

Kullanım Amacı

Laminat parke süpürgeliğinin uygulanma amacının başında, laminat parke montajı yapıldıktan sonra duvar diplerinde bırakılan 1 - 2 CM' lik laminat parke esneme - genleşme payının açıkta kalmasını önlemek gelir.

Laminat parke süpürgeliği esneme genleşme payının kapatılmasına ve görselliğe uygun olarak üretilmiştir.

Laminat parke süpürgeliği bilinen marka olmalıdır. Bunun için laminat parkede olduğu gibi laminat parke süpürgelik seçimindede ön araştırma yaılmalıdır.

Laminat parke süpürgeliği uygulanırken konutlarda genellikle 4 CM olarak kullanılır. Bunun nedeni konutlardaki oda metrekarelerinin küçük olmasıdır. Aksi halde konutlardaki oda metrekare büyüklüğü arttıkça daha geniş laminat parke süpürgelikleri tercih edilir. Çünkü odayı daha tok ve dolgun gösterdiği göz önünde bulundurulur.

Laminat parke süpürgeliği ofislerde tercihe göre aleminyum olarakda kullanılabilir. Süpürgelik şeklinde üretilen aleminyum profiller görsel açıdan tercih edilebilmektedir.

Laminat parke süpürgeliği montajı yapılırken genellikle çelik başsız tel çivi kullanılır. Montaj esnasında kesinlikle laminat parkeye çelik başsız tel çivi çakılmamalıdır. Aksi halde laminat parkenin esnemesine - genleşmesine engel olacak, esneyip genleşemeyen laminat parke kilit sisteminden açmalar yapacaktır.

Laminat parke süpürgeliği montajında silikon veya silikon benzeri güçlü yapıştırıcılar genellikle tercih edilmez. Bunun sebebi silikon ve silikon benzeri güçlü yapıştırıcıların zamanla laminat parke süpürgeliklerinden ayrılarak atma veya ayrılmaya neden olduğu içindir.


Ana sayfaAna sayfa