En İyi Lamine Parke

Lamine Parkeleri en iyi olarak nitelendirmek için bazı kriterlerde olması gerekmektedir.

En İyi Lamine Parke Markasi

Lamine parkeler laminant parkelerin aksine çok farklı teknoloji ve hammadde ile üretilir, bu yüzden kısa olarak su bilgileri aktaralım.

Lamine parkeler ağacın cinsi, yüzey kaplamasının kalınlığı, parkenin genişliği ve uzunluğuna göre değişir. Yüzey kaplamasının kalınlığı; lamine parkelerin ömrünün uzun olması ve kaç kez sistire cila olacağı anlamına gelir. Lamine parkelerde ağacın cinsi ve sınıfı en önemli faktörlerin başında gelir.

Örneğin bir değerli bir ağaç olan meşe ağacının (dayanma süresi , yarılanma ömrü) fiyatı ile kayın ağacının fiyatı arasında büyük bir fiyat farkı vardır. Meşe ağacı olması halinde de bu seferde ağacın sınıflandırılması arasında büyük fiyat farkları oluşur.

Bunu da şöyle bir örnekle açıklayalım: Değerli bir taş olan pırlanta gibi düşünelim, nasıl ki pırlantada karat (ebat ölçüsü, kütle ölçüsü) arttıkça pırlantanın değeri de artıyorsa lamine parkelerde de genişlik ve uzunluk ne kadar büyürse lamine parkelerin fiyatı bu doğruldu da değişir.

Not: Lamine parkelerde de boyalı sistem vardır. Boyama Sisteminin kullanılmasının sebebi ağacın cinsi ve sınıfının bozuk olması durumudur. Boyama sistemi kullanılarak ağacın hatalı veya kusurlu olan kısımları kapatılmış olur.


Ana sayfaAna sayfa