Suya Dayanıklı Parke Nedir?

Piyasada % 100 suya dayanıklı laminat parke, aqua swing veya sudan etkilenmeyen laminant parke

Piyasada % 100 suya dayanıklı laminat parke, aqua swing veya sudan etkilenmeyen laminant parke adı altında reklam ve satışı yapılan ürünün aslında petrol esaslı polimer yapısı olan pvc, muşamba türü % 100 plastik ürünler olduğunu bilmemiz gerekir.


% 100 suya dayanıklı laminat parke ürünü ile ilgili gözden kaçırmamanız gereken en önemli nokta sudan etkilenmeyen laminant parke diye satılan ürünlerin herhangi bir ürün özelliğinin belirtilmemesi veya ürün içeriği hakkında herhangi bir bilgi verilmemesidir. Buda % 100 suya dayanıklı laminant parke diye satılan ürünün tamamen bir pazarlama taktiği olarak kullanılıp, müşterilerin yanlış yönlendirilmesi ve bilinç altına etki edilmesidir.

Oysaki laminat parke veya parke denince aklımıza ashap ve türevleri gelmektedir. (masif parke, lamine parke, laminant parke) hepsinin ortak hammaddesi ağaç ve ağaç ürünleridir. Herhangi bir ahşap esaslı ürünün (laminant parke, lamine parke, masif parke) suya aşırı derecede maruz kalması durumunda şişmemesi mümkün değildir. 

Her şeyden önce zemin ürünleri üretici firmalarının üretmiş olduğu laminat parke ürünlerini nem ve suya karşı ne kadara dayanıklı olduğunu ürünlerin teknik özelliklerinde belirtelerek nihayi kullanıcıları doğru yönlendirmesi gerekmektedir.


Sizin için www.parkepazari.com.tr sitemizden veya laminat parke bayilerimizden tedarik edebileceğiniz suya, neme, rutubete karşı daha dayanıklı ürün olarak üretilen 11 mm kalınlığında TRENDYWOODLİNE laminat parke ürününü iyi günlerde kullanmanız dileği ile…


Ana sayfaAna sayfa