Derzli Parke

Derzli parke, farklı görüntüsüyle dekoratif zemin kaplama seçeneklerinden bir tanesi olarak dikkat çeker. Seramik benzeri görüntüsü ve kullanıldığı ortama stil katması bu parke modelinin en ilgi çekici seçeneklerinden bir tanesidir. Farklı marka ve renklerde üretilen derzli parkeyi siz de tercih ederek yaşam alanınıza değer katacak bir çözüm geliştirebilirsiniz!

Zemin kaplama seçenekleri genellikle renk, model ve marka bakımından değerlendirilerek tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra parke kalınlığı da zaman zaman seçimde önemli faktörlerden bir tanesi olmaktadır. Tam da bu noktada derzli yapısıyla gündeme gelen parkeler çeşitliliği sağlamada oldukça başarılıdır. Özellikle de parkenin aralarının zamanla açılmasıyla oluşan kötü görüntüyü gidermek adına derzli yapı tercih edilmektedir.

Derzli Parke Nedir?

Laminat parke modelleri arasında kabul edilen derzli modeller aslında standart bir parkeden çok da farklı değildir. Bu parkeyi tercih edilesi kılan parke parçalarının dip dibe dizildiğinde sanki aralarında bir derz dolgusu varmış hissi yaratmasıdır. Aslında derzin kendisi de parkenin bir parçasıdır. Ancak kendinden modelli olması bu parke modelini özel kılar.

Kullanım alanları diğer laminat parke modelleri gibi salon, oturma odası ve iş yeri gibi farklı farklı olan derzli modelleri siz de tercih edebilirsiniz. Derzli parke nedir? sorusunu merak edenler için bu parkelerle alakalı bir detay da derz kısmının yaklaşık 1 mm boyutunda olduğudur. Kilit sistemiyle birbirine bağlanan parkelerde 1 mm derzin her noktada eşit olması görsel kusursuzluğu sağlar.

Derzli Parke Modelleri

İşlevsel açıdan standart parke modelleri ile benzerlik gösteren derzli modellerin size kalite ve kusursuzluğu sağladığından söz etmek gerekir. Bu yönüyle bir parke seçmek istediğinizde derzli ya da derzsiz oluşundan bağımsız olarak teknik özelliklerine göz atmak gerekir. Aşağıda sıraladığımız en çok tercih edilen parke modelleri ile siz de ihtiyaçlarınıza cevap verebilirsiniz.

Derzli Laminat Parke

Laminat parke, en sık tercih edilen parke modellerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Burada etkili olan husus parkenin kalitesi ve kullanışlılığı kadar çok yönlü olmasıdır. Derzli modellerin de üretilmesinde ön plana çıkan laminat sayesinde ev ya da iş yerinde farklı bir ortam yaratmanız mümkün.

Derzli laminat parke modelleri uzun ömürlü oluşu ve kullanıldığı alana değer katması sayesinde dikkat çeker. Yere basıldığında kaliteli bir zemin kaplaması hissi almanızı sağlar. Derzlerin pürüz oluşturmadan kusursuz bir zemin sunması sayesinde de yürürken olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmanız söz konusu değildir.

En Çok Tercih Edilen Markalar

Parke seçimi yaparken fiyat ve kalite kadar önemli bir detay da markadır. Çünkü marka garanti ve teknik destek konusunda tüketicilere güven veren en önemli şeydir. Siz de derzli parke satın almadan önce en ideal marka hangisi? öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Aşağıda en çok tercih edilen parke markaları hangileri öğrenebilirsiniz.

AGT Derzli Parkeler

‘Ahşabı Geliştiren Teknoloji’ sloganı ile üretim gerçekleştiren AGT Parke, derzli modelleriyle de tüketiciye hitap etmeyi başarıyor. Türkiye’de çok tercih edilen parkeleri tasarlayan AGT aynı zamanda ürün çeşitliliği sağlaması sayesinde de tüketiciye hitap etmeyi başarıyor.

Parke modelleri arasında en özel seçeneklerden bir tanesi olarak kabul edilen AGT sayesinde siz de yaşam alanınızı yeniden tasarlayabilirsiniz. Üstelik AGT parke fiyatları derzli modellerde dahi sizleri tatmin edecek seviyelerdedir. Bu nedenle de seçiminizi yapmadan önce AGT modellerine bir göz atmanızı öneriyoruz.

Çamsan Derzli Parkeler

Çamsan, Türkiye’de en çok satın alınan parke modelleri arasında fark yaratmayı başarır. Laminat modelleri bünyesinde sizlere sunduğu derzli zemin kaplaması ile de tüketici beklentilerine cevap verir. İhtiyaca yönelik parke üretim süreçleri sayesinde de parkelerin renk, model ve dayanıklılık konusunda beklentilere maksimum performansla cevap vermesini sağlar.

Siz de derzli parkeler arasından seçim yapmak istediğinizde Çamsan kalitesini mutlaka değerlendirmelisiniz. Yaşam alanınızda uzun süre kullanacağınız üstelik dayanıklılığı sayesinde çizilme ve yıpranmaya yol açmayacak parkeleri satın alabilirsiniz. Çamsan derzli parke tüm yönleriyle ortama farklılık katacak bir seçenektir.

Derzli Parke Gri

Zemin kaplaması satın almak istediğinizde ön plana çıkan seçeneklerden bir tanesi de derzli parke gri olur. Rengiyle fark yaratan ve beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayan parkeler arasında olan bu seçeneği tercih ederek kaliteyi yakalayabilirsiniz. Ortama değer katacak olan bir parke için bu seçimi yapmayı ve Parke Pazarı ayrıcalıklarıyla çözüm üretmeyi sağlayabilirsiniz.

Derzli Parke Renkleri

Derzli parke çeşitleri arasında seçiminizi yaparken dikkate alacağınız bir husus renklerdir. Çünkü çok dayanıklı, ucuz ve adeta sizin için üretilmiş bir parkenin rengi ilginizi çekmiyorsa bu durumda alışveriş yapmanızın pek bir anlamı olmayacaktır. Peki, derzli parkelerde kullanılan renkler hangileridir?

  • Artos Meşe
  • Mercan Meşe
  • Prestij Meşe
  • Koza Çam
  • Kum Meşe
  • Sarı Kavak
  • Atlas Meşe
  • Alp Meşe

Yukarıda sıralanan renkler en çok tercih edilenler olurken bu seçeneklerin yanı sıra farklı renkleri de satın almanız mümkündür. Parke renkleri konusunda farkını hissettiren Parke Pazarı ayrıcalığını yaşamak için Derzli Parke Renkleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Derzli Parke Fiyatları

Parke satın alırken en çok merak edilen konulardan bir tanesi de parkelerin fiyatlarıdır. Çünkü standart parkelere nazaran farklı olan bu modellerde parke fiyatlarının da farlı olacağı düşünülmektedir. Aslında bu düşünce doğrudur da! Ancak fiyatları belirleyen faktörleri değerlendirmeden ‘Derzli parkeler daha pahalı’ dememek gerekir.

Derzli parkelerde fiyatı belirleyen ilk faktör kalınlıktır. Tıpkı diğer parke modellerinde olduğu gibi 8 mm, 10 mm, 12 mm ve 14 mm kalınlık alternatifleri bulunmaktadır. Kalınlığın dayanıklılığı sağlaması tüketiciler için önemli olduğundan genellikle en kalın parke en iyidir düşüncesiyle alışveriş yapılmaktadır.

Parke fiyatlarını etkileyen bir başka faktör de anti bakteriyel yapı ve kullanım kolaylığıdır. Üreticilerin hassasiyetle ortaya koydukları bu parkeler sayesinde daha başarılı bir kullanım muhtemeldir. Anti bakteriyel derzli parkeler daha pahalı olsa da kullanışlılık bağlamında iddialıdır.

Derzli Parke Döşeme Nasıl Yapılır?

Parke döşeme süreci titiz bir şekilde sürdürülmesi gereken aşamalardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de parkenin sağlamlığını desteklemek ve yürürken ses çıkarmasını önlemek adına parke döşeme süreci titizlikle gerçekleştirilmelidir. Peki, derzli parkeleri döşerken diğer parkelerden farklı olarak gerçekleştirilen bir uygulama var mıdır?

Parkenizin derzli olması döşeme konusunda hiçbir farklılığa yol açmaz. Laminat parke döşeme sürecinde olduğu gibi alta serilen şilte ve yardımcı bir takozla parkelerin sağlam bir şekilde zemini kaplaması mümkündür. Bu konuda en ideal çözümler için Parke Pazarı güvencesinden yarar sağlamaya başlayabilirsiniz.

Derzli Parke Yorumları

Parke alışverişinizi yaparken kullanıcı yorumlarını değerlendirerek daha başarılı bir çözüme ulaşma arzusu taşıyor olabilirsiniz. Bu durumda daha önce parke satın alarak deneyimini paylaşanların değerlendirmelerini okumalısınız. Kısa araştırmalar neticesinde parke yorumlarına ulaşarak ihtiyaçlarınıza uygun çözümler elde edebilirsiniz.

Derzli Parke Nasıl Temizlenir?

Zemin kaplama modelleri arasında ilgi çekici bir seçenek olan derzli parkenin temizliği de kullanıcıların merak ettiği konular arasında yer alır. Özellikle de kaliteyi yakalamak adına tercih edilebilecek olan derzli parkelerin temizlenmesinde standart yöntemleri kullanabilirsiniz. Laminat parke için uygun yüzey temizleyici seçerek en başarılı alternatiflerden fayda sağlamanız mümkün. Böylelikle daha başarılı bir çözüm elde edebilirsiniz. Hem de parkenizin zarar görmeden kullanılması adına alternatiflerden fayda sağlayabilirsiniz.

Derzli Parke Ne Kadar?

Zemin kaplama modelleri arasında farkını hissettiren bir seçenek olan derzli parkelerin fiyatı m2 cinsinden hesaplanır. Bu bağlamda parke satın alırken ortamın büyüklüğü m2 cinsinden hesaplandıktan sonra parke ihtiyacı karşılanmaktadır. Özellikle de parke fiyatları araştırması yaptıktan sonra ideal bir çözüme başvurmak mümkündür. Derzli parkelerde süpürgelik seçimi de fiyatları etkileyebilecek bir detaydır.

 

 

Diğer Merak Edilenler

Derzli laminat parke, kenarların oluklu kesiminden dolayı parkeye verilen isimdir.

Parkelerin birleşmesinde arada hiç bir boşluk yoktur. Bu sayede parkenin kullanımında avantaj sağlar.

Dogal ahşap görünümünün yanında, suya ve rutubetli ortamda çok daha fazla kullanışlıdır. 

Derzli laminat parkeler, düz parkelere karşılık yüzeyleri çok daha saglam ve kullanışlıdır. Özellikle işyerlerinde mutlaka derzli parke kullanılmalıdır.

Derz yapısından dolayı temizlik sırasında suyla temasında parkenin bozulduğunu belli etmez.

Derzli laminat parkeler tüm fabrikada üretimi 8mm, 10mm, 12mm olarak Krono OriginalAGT, VARIO ve ÇAMSAN markarı olarak yüzlerce ceşit renk dekoru bulunur.