Laminat Parke

Laminat parke, zemin kaplaması olarak kullanılan ve dekoratif özellikleri sayesinde ön plana çıkan ürünlerden bir tanesidir. Renk, model ve kalite bakımından çeşitliliğin oldukça fazla olduğu bu parke çeşidinin üretim aşamaları doğal parke modellerine nazaran farklıdır. Bu yönüyle farklı çözümlere başvurmak isteyenler için laminant parkeyi seçmek oldukça avantajlı bir alternatif olacaktır.

Siz de yaşam alanınızda yenilikci bir seçenekten yarar sağlamak adına laminat parkeyi seçebilirsiniz. Parke Pazarı olarak hem en iyi parke modelleri hem de en iyi parke markaları tercihini yapmanızı kolaylaştırıyoruz. Size sadece uygun renk ve model seçmek kalıyor!

Laminat Parke Nedir?

Laminat parke nedir? sorusu diğer parke seçenekleri ile kıyas yapmak isteyen tüketicilerin merak ettiği en önemli konulardandır. Bu noktadan hareketle yapılacak tanımda öncelikle laminat nedir? sorusuna cevap vermek gerekir. Laminat, renk ve deseni tüketici beklentilerine uygun bir şekilde belirlenmiş kağıdın reçine uygulaması ile levha haline dönüştürülmesidir.  Reçine ile dikkat çekici bir görüntüye kavuşan levhaların fırınlanması sayesinde dayanıklılığı artar.

Laminat işlemiyle elde edilen parkede ise levhanın 7 ile 8 mm kalınlığındaki MDF, HDF ve yonga levhalar ile yapıştırılması işlemidir. İki farklı katmanın birbiriyle bütünleşmesi sonucunda oluşmasının yanında büyük levhalar halinde üretilmesi de dikkat çekicidir. Bu özelliğiyle laminat parkelerin arzu edilen ebatlara göre hazırlanması mümkündür. Kullanıma hazır haldeki lamnat kaplamayla üretildiğinden düzeleme ya da cilalama gibi işlemlere de gerek kalmaz.

Dünyada yaklaşık 40 yıldır kullanılan laminat parke modelleri pek çok yönden kolaylık sağlaması nedeniyle artan taleple karşı karşıya kalır. Özellikle temizlik, uygulama ve bakım yönünden çok başarılı olması laminant parkelerin çok kullanılmasında önemli role sahiptir.

Laminat Parke Neden Tercih Edilmektedir?

Ev, ofis, otel ve diğer pek çok yaşam alanında kullanılan laminat parkelerin tercih edilme nedenleri de farklıdır. Tüketicilerin farklı beklentilerine cevap verebiliyor olmasının detaylarına daha yakından bir göz atabilirsiniz.

 • Ağaç sayısındaki azalma zemin kaplamasında kullanılacak kaynakları tükettiğinden laminat parkeler daha çevreci çözümler sağlar,
 • Bakım ve uygulama esnasında diğer parke modelleri ile kıyaslandığında daha avantajlıdır,
 • Ahşabın gün geçtikçe artan maliyetlerine karşılık laminat parke fiyatları noktasında ciddi bir artış görülmemesi,
 • Görsel açıdan diğer parke modelleri ile arasında bir fark bulunmaması bu parke seçeneğini dikkat çekici yapar.

Siz de bu avantajları ve aşağıda sıraladığımız özellikleri dikkate alarak laminat parke seçimi yapabilirsiniz. Kullanıcı memnuniyetini önemseyen Parke Pazarı, seçim konusunda sizleri özgür bırakırken parke modelleri hakkında da en doğru bilgilere ulaşmanızı hedefler.

Laminat Parkelerin Özellikleri

Laminat parkeler, kendine has özellikleri sayesinde tüketicilerin favorisi konumundadır. Bu nedenle siz de daha önce hiç kullanmadığınız bu parkeleri tercih etmek için tereddütlerden kurtulmak adına aşağıdaki özelliklere bir göz atmalısınız. Böylelikle henüz parke alışverişi yapmadan seçeceğiniz ürünle ilgili bütün detayları öğrenme şansına sahip olabileceksiniz.

Laminat parkeler;

 • Kolay kolay aşınmazken ayakkabı ile temas halinde zarar görmez,
 • Isı yalıtımına destek vermesinin yanında yerden ısıtma sistemleri ile entegre edilebilmektedir,
 • Temizliğinin kolay olması ve kimyasallara karşı dayanıklı olması dikkat çekicidir,
 • Doğal parke modelleri arasında kabul edilmektedir,
 • Koku yapmaması sayesinde ortam kalitesini arttırır,
 • Çizilme ve ezilme gibi olumsuzluklara karşı oldukça dirençlidir,
 • Montajı çok kısa sürede gerçekleşir ve montaj tamamlandığında kullanıma hazırdır,
 • Renginde solma olması söz konusu değildir,
 • Anti-statik ve anti-alerjenik özelliklere sahip modelleri vardır,
 • Sigara külü ve dumanından olumsuz bir şekilde etkilenmez,
 • Kanseri tetikleyecek herhangi bir madde içermez,
 • Bakım konusunda ekstra ekipman ve temizleyiciye ihtiyaç duymadan çözüm sağlar.

Tüm bu özellikleri düşünüldüğünde laminat parke satın almanız sizin adınıza oldukça değerli olacaktır. Bu nedenle de Parke Pazarı ile iletişime geçerek size en uygun seçeneklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Laminat Parke Modelleri

Parke seçerken hangi ürünü satın almanız gerektiği ya da kalite konusunda nasıl bir beklentiniz olduğunu belirlemek hayli özeldir. Zira parke seçerken kaliteyi dikkate almak kadar doğru modeli tercih etmek de önemlidir. Bu bağlamda en çok tercih edilen laminat parke modelleri ile ihtiyaçlarınıza cevap vermenizi öneriyoruz. Peki, parke modelleri konusunda sizi bekleyen seçenekler nelerdir?

Laminat Parke Derzli

Parkeler, üretildikleri malzeme ne olursa olsun zemin kaplamasında doğal bir görüntü elde etmek için tercih edilmektedir. Parkelerin iç içe geçmesi düz ve tek parça bir görsellik ortaya çıkarsa da bazı ürünlerin farklı bir görüntü sunması mümkündür. Bu noktada laminat parke derzli sanki bir seramik gibi derzlerin bulunduğu çözümler sunar. Ortama farklı bir hava katması ve kaliteyi ön plana çıkarması da laminat parkelerle ilgili özel bir detaydır.

Siz de derzli laminat parkeler arasından seçim yaparak ortamdaki görüntüyü daha farklı bir noktaya taşıyabilirsiniz. Seçim yaptığınız parkenin ortama kattığı farklılığı gördükten sonra en iyi parke modelini satın aldığınızı anlayabileceksiniz.

Suya Dayanıklı Laminat Parke Modelleri

Parke satın alırken pek çok tüketicinin kafasında su dökülmesi halinde nasıl bir durum ortaya çıkacağı vardır. Zira suya dayanıklılık olmazsa parkenin şişmesi ve değişimi gerektirmesi söz konu olur. Suya dayanıklı laminat parkeler sıvı teması sonrasında ortaya çıkabilecek bütün problemlerin ortadan kalkmasını sağlar. Böylelikle siz ya da çocuğunuz parkeye su döktüğünde endişelenmenize gerek kalmaz.

Kullanışlı çözümler sağlaması ve kaliteli bir çözüm elde etmenize kapı aralaması adına siz de suya dayanıklı laminat parkeleri seçmelisiniz. Her anlamda başarılı çözümler sağlayacak olan bu seçeneklerin sizin için çok özel getirisi olacağını da unutmamalısınız.

Laminat Parke Markaları

Parke satın alırken daha önce hiç bu konuda bir tecrübeniz olmadıysa ciddi anlamda zorluklarla karşılaşırsınız. Zira bütçenize uygun bazı markalar kalite beklentinizi cevaplamazken hangi markayı seçmenizin daha ideal sonuçlar getireceğini de bilemezsiniz. Parke Pazarı olarak bu zorluğun üstesinden gelmeniz adına sizin için en kaliteli parke markalarını sıralıyoruz.

Parke Pazarı’nda satışa sunulan tüm bu markalar kalite ve yüksek standartları sunarken ihtiyacınızı karşılamada da maksimum verimlilik sağlar. Her biri kendi özelinde kusursuz çözümler yakalamanızı arzu eden parke markaları arasından bütçe ve beğenilerinize göre nihai seçimi yapabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Laminat Parke Renkleri

Laminat parke satın alırken kalite, marka, model ve dayanıklılık gibi detaylara odaklanmak tüketiciler için temel düşüncedir. Bu noktada da daima en iyisi satın alınmak istenmektedir. Ancak laminat parkeler konusunda renklerin de çok özel olduğu unutulmamalıdır. Peki, en çok tercih edilen laminat parke renkleri hangileridir?

Ev dekorasyonunuzda yeniliğe gitmek istediğinizde renkleri değiştirmek istersiniz. Daha ferah ve kullanışlı bir ortam yaratma arzusunda laminant parke seçiminin çok çok özel olduğu açıktır. Ancak bazı tüketicilerin koyu renkler de talep ettiği bilinmektedir. Aşağıda en çok tercih edilen parke renklerine göz atabilirsiniz.

 • Açık Beyaz
 • Gül Rengi
 • Süt Beyaz
 • Kül Grisi

Bu renkler çok tercih edilmelerinin yanı sıra kullanışlılığı sağlamaları açısından da özeldirler. Bu noktada da kalite anlayışında ciddi bir çözüm ortaya koyarlar. Genellikle daha açık renkte tercih edilen parkelerin ortam aydınlatmasında ideal seçenekler getireceği düşüncesi vardır. Siz de parke seçerken bu detayı dikkate alarak hareket etmelisiniz.

Laminat Parke Döşeme Süreci

Parke döşeme işlemleri genel itibarıyla zorlu kabul edilse de doğru aşamaları geride bırakarak bir sonuca ulaşmanız laminat parkelerde kusursuz bir sonuç elde etmenizi sağlar. Bu aşamada laminat parke döşeme sürecini adım adım şu şekilde gerçekleştirmeniz gerektiğini kesinlikle unutmamanız gerekir.

 • Zemin hazırlığını doğru yapmalı ve zeminde kot farkı olmadığından emin olmalısınız,
 • Şap olmayan yerlerde kusursuz bir şap dökme işlemi yapılmalı ve şapın iyice kuruması beklenmelidir,
 • Parke altına nemin önlenmesi amacıyla 2 mm PE-folyo tercih edilmelidir,
 • Parke paketlerini aynı ortamda saklamalısınız,
 • Ortalama sıcaklığın 20 derece olduğu bir ortamda parke döşeme işlemini tamamlamaya özen gösterilmelidir,
 • Parke montajı tamamlandıktan sonra süpürgelik montajını da doğru bir şekilde yapmaya özen göstermek gerekir.

Montaj süreci tamamlandıktan sonra parkenizi test ederek kusursuz bir sonuç ortaya çıktığını görebilirsiniz. Özellikle de laminat parke tercihinde bulunan kimseler için ayrıcalıklı bir sonuç ortaya çıkacağı açıktır. Siz de kalite hissini fazlasıyla alabileceğiniz parke seçenekleri için Parke Pazarı ile iletişime geçebilirsiniz.

Laminat Parke Fiyatları

Laminat parke alışverişi esnasında en çok dikkat çeken husus parkenin fiyatıdır. Çünkü fiyat pek çok tüketicinin göz ardı ettiği detaylardan bir tanesi olsa da daima önemlidir. Yaşam alanınızda farklılığı hissettirecek olan parkeler ile alakalı fiyatları daha yakından incelemek adına fiyatları etkileyen faktörleri değerlendirmekte yarar vardır!

Laminat Parke Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Parke seçmek için fiyatları dikkate alacaksanız fiyatları etkileyen detayları da bilmeniz oldukça önemli olacaktır. İşte laminat parke satın almadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken detaylar!

Parke Markası

Fiyatı etkileyen ilk ve en önemli detay markadır. Başka ürünlerde olduğu gibi parkede de amaç tüketici beklentisini karşılamak olduğundan markaların farklı tasarım ve seçenekleri vardır. En iyi parke markaları genellikle pahalı olurken bazı markaların da daha ucuz olduğundan söz etmek mümkündür. Bu nedenle de parke markası noktasında doğru seçim bütçenize uygun seçeneklerden faydalanmanızı mümkün kılar.

Parke Modeli

Suya dayanıklı parke, derzli parke ve açık renk parkeler farklı modellere işaret ederken kullanılan malzeme bakımından farklıdır. Bu nedenle de parke modellerinin fiyatlar üzerinde farklılık yarattığından söz etmek gerekmektedir. Siz de ihtiyacınıza uygun bir parke modeli satın alarak fiyat noktasında beklentilerinize cevap verecek sonuçlar elde edebilirsiniz.

Parke Renkleri

Laminat parke ya da lamine parke satın alırken renkler fiyatlar üzerinde ciddi anlamda etkili olmaktadır. Bu nedenle de parke satın almadan önce mutlaka renkler arasında nasıl farklılıklar olduğunu değerlendirmeniz gerekir. Renklerin fiyat üzerinde farklılık yaratmasında en önemli hususun kullanılan boya ve diğer malzemeler olduğu açıktır. Açık renkler ile koyu renkler arasında ortaya çıkan farklılığı dikkate alarak kaliteden yana tercih kullanmanız mümkündür.

Defolu Laminat Parke

Laminat parkede en çok merak edilen konulardan bir tanesi de ürünlerin defolu mu yoksa sağlam mı olduğudur. Bu nedenle de defolu laminat parke fiyatları en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Üründe görsel anlamda bir hasar olması ancak işlev kaybının bulunmaması noktasında laminat parke fiyatları düşer. Bu da çoğu tüketici için tercih edilebilir bir durumdur. Siz de defolu ürün satın almak istediğinizde daha uygun fiyatlardan faydalanabileceğinizi görebilirsiniz.

Laminat Parke m2 Fiyatları 2021

Laminat parkelerin fiyatları konusunda hangi faktörlerin etkili olduğunu anladıktan sonra parke mfiyatları ile alakalı değerlendirmeler yapmak oldukça değerlidir. Nitekim parkelerde fiyatlar m2 hesabına göre belirlenmektedir.

Laminat parke m2 fiyatları 2021 yılında ufak da olsa artış göstermiştir. Özellikle de malzeme fiyatlarında görülen artışlar ve kalite noktasında beklentilere cevap vermek adına yeni modellerin ortaya çıkması bu noktada önemlidir. Siz de laminat parke m2 fiyatları 2021 ile alakalı araştırmalar yapıyorsanız en uygun seçenekler için Parke Pazarı’nı tercih edebilirsiniz.

Ürünlerimizi ister toptan ister perakende bir şekilde satın alabilirsiniz. Özellikle de kalite ve performans odaklılığı dikkate alarak tercih edebileceğiniz Parke Pazarı sayesinde siz de kaliteden yana tercih kullanabilirsiniz.

En Ucuz Laminat Parke Fiyatları

Parke fiyatlarında pek çok faktörü dikkate alsanız da sizin için amaç en ucuz laminat parke fiyatları konusunda sonuca ulaşmak mıdır? O halde yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçerek beklentilerinizi aktarmaktır. Parke Pazarı, kalite ve odaklılığı dikkate alırken tüketici ihtiyaçlarına da maksimum manada cevap vermeyi başarır.