Süpürgelik

Süpürgelik, mekân dekorasyonunun vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi olarak değerlendirilen ürünlerdendir. Parke ile bir bütün sağlaması adına tercih edilen süpürgelikler ortama farklı bir hava katar. Görsel yönden kalite sunmasının yanı sıra işlevselliğiyle de dikkat çeken süpürgelikleri tercih etmelisiniz. Parkepazari.com.tr ile kaliteden yana tercih kullanmak oldukça ideal çözümler getirecek!

Süpürgelik Nedir?

Süpürgelik, zemin kaplamalarının duvarla birleştikleri noktada var olan açıklığı gidermek adına tercih edilmektedir. Malzeme itibarıyla parkeyle aynı nitelikleri taşıyan süpürgeliklerin en önemli yanı ortamda bütünlüğü sağlamasıdır. Ofis ve evlerde zeminin bir bütün olduğu hissini veren parke aksesuarları kaliteyi de ön plana çıkarır.

Zeminin görünmeyen kısımlarında birikecek pisliklerin ortaya çıkmasını önleyen süpürgelikler pürüzsüz bir yüzey elde etmenizde de oldukça ilgi çekicidir. Bir parke döşeme işlemi esnasında en az şilte kadar değerli olan süpürgeliklerin kullanılmadığı durumlarda parkenin sökülmesi de muhtemeldir. Duvara küçük çivilerle sabitlenen süpürgelik parkede oluşabilecek esnemeleri de önler.

Süpürgelik Modelleri

Süpürgelikler kalite ve kullanışlılık odaklı çözümler sunarken tüketici beklentilerine de cevap vermeyi amaçlar. Bu noktada parke üreticileri tarafından ortaya konan süpürgelik modelleri farklı şekillerde tasarlanır. Kimi süpürgelikle parkenin bir yardımcı malzemesi olurken kimi süpürgelikle parkeden daha gösterişlidir.

Süpürgelik modelleri konusunda dikkat çeken bir alternatif de parkenin yanı sıra seramik üzerine kullanılan modellerdir. Kaliteli bir görüntü sunan ve bu özellikleriyle ortama farklılık katan süpürgeliklerin modelleri noktasında çeşitliliği yakalamanız mümkün. Tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelen bu çözümlere ulaşmak adına siz de modellere bir göz atmalısınız.

Süpürgelik modellerinden bahsederken 8 cm ve 10 cm şeklinde ortaya çıkan alternatifleri de incelemek gerekir. Zira bu süpürgelikler görsel anlamda oldukça ideal seçenekler olurken bazı noktalarda mekâna avantaj sağlar. Zeminin daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacak olan süpürgeliklerde tercihen 8 cm ya da 10 cm satın alabilirsiniz. Burada tercih tamamen görsel odaklı olacaktır.

Süpürgelik Çeşitleri

Çevre dostu bir çözüm olarak tercih edilen bu ürünler çam, akçaağaç, ceviz ve kiraz ağacından üretilmektedir. Bu yönüyle özellikleri ve kalitesi farklılaşan süpürgeliklerle alakalı en dayanıklılık genel itibarıyla benzerdir. Zira süpürgelikler parke kadar aşınmayan ürünler olarak kabul edilmektedir. Çivileme işlemi doğru yapıldığında ilk günkü kadar sağlam durmayı başaran parke süpürgeliklerinde uzun ömürlülükten söz etmek muhtemeldir.

Siz de kaliteli bir tercih yapmak ve ayrıcalıklara ulaşmak istiyorsanız süpürgeliklerin çeşitlerine daha yakından bir göz atmalısınız!

Lake Süpürgelik

Lake süpürgelik, yüksek standartlarda MDF’den üretilerek çeşitli işlemlere tabi tutulmaktadır. Genellikle beyaz renkte tasarlanan bu süpürgeliklerin her renkte parke ile uyum sağlaması mümkündür. Lamine parke, laminat parke ve masif parke seçenekleriyle uyum sağlayan bu parke çeşidinin seramik üzerinde de kullanıldığından söz etmek gerekir.

Mekânın havasını değiştiren ve konforu ön plana çıkaran lake süpürgelikler, lüks bir çözüm olarak da kabul edilmektedir. Kaliteyi ön plana çıkarırken tüketici beklentilerine cevap veren lake süpürgelik ile başarıyı yakalamanız mümkün. Size en uygun çözümleri getirecek olan süpürgelikler arasından bir seçim yapmak adına parkepazari.com.tr ayrıcalıklarını değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Süpürgelik Montajı

Ev ve iş yeri gibi çeşitli mekanların çok daha şık bir zemin görünümüne sahip olmaları için tercih edilen süpürgelik modellerinin kolay bir montajı vardır. Süpürgelik modeli, deseni ve rengi ile ilgili seçim yapıldıktan sonra montaj aşamasına geçilmektedir. Süpürgeliğin montajı yapılmadan önce parkelerin muntazam bir şekilde yerleştirilmiş olması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra aşağıdakilere dikkat edilerek süpürgeliklerin montajı gerçekleştirilebilmektedir.

  • Süpürgeliklerin köşelerden ayrılmaması adına birleşim noktalarına tutkal ve yapıştırıcı sürülmektedir. Söz konusu uygulamanın ek olarak yapılan bölümlere de yapılması gerekmektedir.
  • Parke süpürgeliklerinin takılması işleminden önce duvardaki çıkıntıların giderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde düz bir şekilde süpürgeliklerin montajının yapılması mümkün değildir.
  • Süpürgelikler duvara çivi yardımı ile monte edilmektedir. Çivilerin duvara çakılması zemin ve parkeye çakılmaması gerekmektedir. Çivilerin çakılması esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta süpürgeliklere zarar verilmemesidir.
  • Alçıpan duvarlara yapılan süpürgelik montajları silikon ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca duvardaki veya zemindeki eğrilik nedeniyle zemin ya da duvar arasında boşluk meydana gelebilir. Bu boşluğun uygun renkli bir mastik ile doldurulma işlemi gerçekleştirilmektedir.
  • Süpürgelik montajındaki en önemli ve temel nokta süpürgeliklerin düzgün bir şekilde kesilmesidir. Süpürgeliğin kesiminde bir el testeresi kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra açılı kesim yapılan daire testereleri de sık sık tercih edilmektedir.
  • Süpürgeliklerin tercihinde en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise köşeden köşeye olan uzunluğun doğru hesaplanmasıdır. Bu sayede kusursuz bir süpürgelik montajı elde etmek mümkündür.

Süpürgelik Renkleri

Süpürgelikler parkeler ile birlikte tercih edilmektedir. Bu nedenle parke renkleri ile bir uyum içerisinde olması son derece büyük bir öneme sahiptir. Doğal ve kullanışlı renkler konusunda son derece önemli seçenekler sunan süpürgelikler ön plana çıkmaktadır. Yaşam alanına kalite katacak olan süpürgeliklerin renklerinin bazı kriterlere göre seçilmesi çok önemlidir. Peki, bu kriterler nelerdir?

  • Günümüzde birbirinden farklı süpürgelik renkleri bulunmaktadır. Öncelikle bu süpürgeliklerin parke ile uyumlu olması çok önemlidir. Parkenin renk ve deseni ile uyumlu olan süpürgelikler şık bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır.
  • Beyaz süpürgelik modelleri evinizin herhangi bir odasında mutfakta, banyoda ve koridorda tercih edilebilmektedir. Özellikle son günlerde beyaz süpürgelik modellerinin yoğun bir talep gördüğünü ifade edebiliriz. Beyaz süpürgelikler bulundukları ortama son derece şık ve etkileyici bir görünüm katmaktadır.
  • Beyaz süpürgeliklerin yanı sıra koyu renklerde ki süpürgelikler de bulundukları ortama eşsiz bir görünüm katmaktadır. Özellikle kapılarınızın koyu renkte olması durumunda süpürgelikler ve parke modellerinizi de koyu renk seçerek şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Parkepazari.com.tr olarak hem renk hem de kalite konusunda taleplerinize en ideal şekilde cevap veriyoruz. Kaliteden yana taviz vermeyen bakış açımızla sizlerin ihtiyacını karşılamayı önemsiyoruz.

Süpürgelik Fiyatları 2021

Süpürgelik fiyatları 2021 yılında evindeki ve iş yerindeki parkeleri değiştirmek isteyen bireylerin merak ettiği konular arasındadır. Bunun yanı sıra parkeler sabit kalırken süpürgelikleri değiştirmek isteyen kişiler de süpürgelik fiyatları 2021 yılı için araştırma yapabilirler. Siz de bu konuda araştırma yapıyor ve fiyat arıyorsanız doğru adrestesiniz. Web sitemizden ürünlerimizi inceleyerek en kaliteli süpürgelik modellerinin fiyatlarını öğrenmek için harekete geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek ürünlerimiz ile ilgili en detaylı bilgiye kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.