TOPTAN PARKE FİYATLARI

PARKE FİYATLARI

Parke fiyatları kendi içerisinde birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu çerçevede parke fiyatlarını etkileyen, değiştiren ve zaman zaman fiyatlarını sabitleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Şimdi sizlerle birlikte bu faktörleri tek tek ele alacağız.

Parke Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Parke Modeli:

Parke modelleri parke fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerdendir. Parke modelinin masif mi lamine mi yoksa laminat mı olduğu fiyatları değiştirmektedir. Parke modelleri de uygulanacağı ortama göre farklılık göstermektedir. İç mekanların vazgeçilmezi olan zemin uygulama aracı parkeler ofis, ev, daire, rezidans, dükkan, mağaza, villa, köşk, apart ve otellerde farklı kullanım alanı bulmaktadır. Her ortamın kendi iç ambiyansı ile bir bütünlük sağlayan zemin parke çeşitlerindeki modeller daimi bir değişken olarak fiyatı etkilemektedir.

Parke modelleri genel olarak desen üzerinden şekillenmektedir. Düz, çapraz, elips, oval, kare, dikdörtgen ve örgü modelleri arasında mutlak bir fiyat farkı kalite üzerinden oluşmaktadır. 

Parke Renkleri:

Doğal renkleri açısından nadir bulunan parke renklerine sahip modellerin fiyatları sıklıkla ve kolaylıkla bulunabilen parke fiyatlarına göre daha yüksektir. Aralarında fiyat farkı oluşabilecek parke renklerini şu şekilde sıralamak mümkündür: lareks rengi, zebrano rengi, merbau rengi parkeler, rustik ve vingate rengi parkeler fiyatları en çok değişen parke renkleridir. Doğal olarak kendi rengi olan parkeler ile daha sonradan renklendirilen parkeler arasında bir fiyat farkı bulunmaktadır. Hiçbir kimyasal tesir olmadan doğal olarak üretilen parkelerin fiyatının diğer parke çeşitlerine nazaran daha maliyetli olduğu bilinmektedir.

Parke Markaları:

Parke metrekare fiyatlarını en çok etkileyen faktör parke markasıdır. Parke markaları kendi içerisinde farklı model, renk, çeşit ve kalitelere göre sınıflandırılırken parke fiyatlarını da değiştirmektedir. Krono original parke, AGT parke, Terraclick parke, Çamsan parke, Smartclick parke ve Şerifoğlu parke markaları arasında fiyat farklılıkları söz konusudur. Parke markası bir fiyat değişkenidir.

Her marka bir kalite standartı oluşturur. Markayı marka yapan üretilen ya da satılan parkelerin tercih konusu haline gelmesidir. Dolayısıyla markanın gerçek anlamda marka olması parke konusunda sektöründe öncü bir konuma ulaşması ile mümkündür. 

Parkenin Metrekaresi:

Parke fiyatlarını değiştiren bir diğer faktör de satın alınmak istenen parkenin metrekare büyüklüğüdür. Mesela 500 metrekare bir alan için satın alınmak istenen parke fiyatı ile 30 metrekare bir alan için satın alınmak istenen parke fiyatı aynı olmayacaktır. Dolayısıyla metrekare alanı arttıkça fiyat düşmektedir.

Parke metrekare fiyatlarındaki değişim kimi zaman da  malzemenin kalınlığı ve inceliği ile de ilgili olmaktadır. Parkenin kalitesi parke modelinin kalın ya da ince olmasıyla ilgili değildir. Kimi zaman ince olan parkelerin kullanım ömrü daha kalın olanlara göre değişkenlik gösterebilemektedirler. Ancak bir üretim malzemesi olarak ahşabın işlenme sürecinde daha fazla emek harcanan parkelerin metrekare fiyatları daha yüksek olmaktadır.

Parke Satışı Yapan Firma:

Parke satışı yapan firmanın yetkin oluşu düzgün ve planlı bir fiyat politikasının olduğu anlamına gelmektedir. Freelancer çalışan ve firma görünümlü parke satışı yapan  kişi ya da gruplar kaliteyi önemsemeyen bir yapıda olduğundan dolayı fiyatlar genel düzeyin altındadır. Öte yandan kurumsal niteliklere sahip parke firmaları kaliteli parkeleri en uygun fiyatlarla satışa sunmaktadır.

Parke satmak üretimini yapmaktan daha kolaydır. Ancak hem üretip hem satmak bu bir kalite politikasıdır. Bir firma düşünün. En iyi ahşaplardan en iyi parkeleri ürettiğini...Bu ürünleri doğrudan halka sunmak isteyen firma mı yoksa araya komisyoncu giren bir parke firması mı? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Biz diyoruz ki en iyi parkeyi en uygun fiyat seçeneği ile alabilmek için üretici firmadan satın almak her zaman bir adım önde olmanızı sağlar.

Ödeme Şekli:

Parke satın alırken size sunulan seçeneklerden biri de ödeme tipidir. Bu çerçevede ödemenin nakit oluşu, kredi kartı ile ödeme ya da taksitli seçenekler fiyatı doğrudan etkileyen ve değiştiren sebeplerdir. Genel olarak parke satın almada nakit kullanımı satın alacağınız parkenin fiyatını düşürecektir. Kredi kartı ile ödemede taksitli seçenekler vadeyi arttıracağı için fiyat da yükselecektir.      

Garanti Kapsamı:

Parke satışında garanti kapsamı da fiyatı etkileyen bir diğer faktördür. Garanti süresinin kısalığı, uzunluğu, nelerin garanti kapsamında olduğu ya da dışında kaldığı fiyatı değiştirmektedir. Bazı durumlarda garantinin kullanım hatası olmadığı sürece firma tarafından ömür boyu garanti şeklinde koruma altına alındığı bilinmektedir. Böylesi durumlarda düşünülmesi gereken firmanın kendi ürettiği ya da sattığı ürüne ne denli sahip çıktığı ile ilişkili olmaktadır.

Parke Kalitesi:

Parkenin kalite sınıfı fiyatı kademe kademe değiştiren bir nedendir. Parkelerin mukavemet derecesi, zemin ile olan sağlamlığı, uzun kullanım ömrüne sahip oluşu ve konforlu bir alan yaratması önemli bir fiyat değişkenidir. Parke kalitesini etkileyen birçok değişken bulunabilir. Parkenin yeni ya da eski üretim tarihli olması, kullanım amacı, kalınlık ve incelik, doğal ya da yapay oluşu parke kalitesindeki önemli etkilerdir.

Teknik Destek:

İç mekanınız için tasarladığınız parke modelini uygulamaya gelen ekibin profesyonel oluşu yapılan işin kalitesini arttıracaktır. Yıllar sonra yaşadığınız bir teknik sorunda destek alabileceğiniz bir teknik ekibin olması önemli bir fiyat değişkenidir. Sizi anlayan, ihtiyaçlarınızı bilen ve buna göre hareket eden bir uzman ekip ile çalışmanın getirdiği huzur ortamında gözünüz kapalı parke satın alabilirsiniz. 

Çocuklarınızın parke zeminde sağlıkla, huzurla ve güvenlikle oynadığını düşünün! Antibakteriyel, tamamen doğal, kir tutmaz, kabarmaz, suya ve dış etkilere karşı dayanıklı bir parke edindiğinizi düşünün! Bunun yanı sıra sizi daima destekleyen profesyonel bir ekibe sahip parke firmasını… İşimiz sizleri mutlu etmek!

Referanslar:

Parke seçimini sağladığınızda mutlak süretle incelemeniz gereken bir diğer faktör de firmanın referanslarıdır. Referanslar bir firmanın ne kadar iyi çalıştığını ispatıdır. Referansları az olan firmanın parke fiyat politikası düzensiz ve düşüktür.

BÜTÇENİZE EN UYGUN PARKE MODELLERİ BURADA!

Ev, ofis, büro, daire, apartman, rezidans, villa, köşk ve yalılarda sıklıkla tercih edilen yüzlerce parke çeşit, model, desen ve renkleri en uygun fiyat seçenekleri ile Parke Pazarı ile satışa sunulmaktadır. Çevre dostu özelliği taşıyan parkelerimiz hem uzun kullanım ömrüne sahip hem de kaliteli ve konforlu yaşamın da anahtarı olmaktadır. Parke modellerini ve fiyatlarını incelemek için tıklayın! ( link konulabilir)

ÜRETİMDEN TÜKETİME YÖNELEN HİZMET ANLAYIŞI

Çoğu zaman tartışılan konulardan biri de kuşkusuz üretim mi tüketimi belirler yoksa tüketim mi üretimi sorusudur. Özellikle taleplerin hangi model parke ve kullanım sıklığının yaygınlığı üretimi etkilemektedir. Dolayısıyla parke sektörü için tüketimin üretimi doğrudan etkilediği söylenebilir. Bu akış fiyatı da etkilemektedir. Parke modellerinde özellikle masif parke ve laminat parkeler en fazla tercih edilen parkeler arasında yerini korumaktadır. Masif parkelerin laminat parkelere oranla daha yüksek miktarlarda satılması üretim aşamasındaki ilk malzemenin nadir ve kaliteli oluşuyla ilgilidir.

Masif parkeler için kullanılan malzemenin natural oluşu bir yandan kullanım amacını şekillendirirken diğer yandan da kullanım ömrünü belirlemektedir. Doğal ahşaptan yapılan parkeler ile yapay yollarla ahşap görünümü kazandırılan parke fiyatları da birbirinden farklı olmaktadır. Parke pazarı farkı ile organik ahşap malzemeden üretilen sağlam ve kaliteli parkelere sahip olmanız mümkündür.