TOPTAN PARKE FİYATLARI

Parke Fiyatları

Parke fiyatları, yaşam alanında zemin kaplaması noktasında parkeyi tercih eden tüketiciler için oldukça özel seçenekleri gündeme getirecektir. Siz de zemin kaplaması olarak kalite ve yüksek standartlara odaklanıyorsanız fiyatları titiz bir şekilde değerlendirmelisiniz. Aksi takdirde fiyatlar beklentilerinizin ötesine geçeceği gibi sizi memnun etmeyecektir.

Parke fiyatları ile alakalı bilmeniz gereken bütün detayları öğrenerek parke alışverişinde kaliteden yana ihtiyaçlarınıza uygun süreçlere kapı aralayabilirsiniz. İşte parke alışverişiniz öncesinde parke fiyatlarında dikkat çeken detaylar!

Parke Fiyatlarının Belirlenmesinde Dikkat Edilen Hususlar

Satın almak istediğiniz parke ne olursa olsun parkenin fiyatını belirleyen birbirinden farklı faktörler bulunmaktadır. Bu nedenle de parke fiyatlarında nelerin dikkat çektiğine odaklanarak en kaliteli parke alışverişini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda parke fiyatlarında belirleyici rol oynayan faktörleri değerlendirmeniz mümkündür!

Parke Modeli

Parke alışverişi yaparken dikkat edeceğiniz parke modelinden anladığınız nedir? Görsellik mi yoksa renkler mi? Aslında parke modeli parke çeşidi olarak da ifade edilebilmektedir. Masif parke, marküteri parke ya da laminat parke gibi farklı seçeneklerden yararlanmanız mümkündür. Fakat her parke modelinin kendine has bir özelliği bulunmaktadır. Bu da fiyatlar üzerinde doğrudan belirleyici rol oynar.

Parke modeli; masif ya da lamine parke olabilir. Bu durumda kullanılan malzemenin niteliği, döşeme esnasında harcanan zaman ve diğer bütün faktörler dikkate alınarak daha kaliteli bir sonuç ortaya çıkması gerekir.

Parke Markası

Satın alacağınız parkenin fiziksel olarak incelemesini yapsanız da sizin için güven veren husus parke markasının üreticisidir. Çünkü pek çok üründe olduğu gibi parkede de kaliteyi ölçmek adına ürünü kullanmak gerekir. Böylesi bu durum söz konusu olmadığından satın alma öncesinde markaya güvenerek alışveriş yapılmaktadır.

Çamsan, AGT ve Floorpan gibi markalar arasından seçim yaparak doğru fiyatlara ulaşabilirsiniz. Zira markalar arasındaki standart farklılıkları fiyatların çeşitlenmesindeki temel faktördür. Bu nedenle de bütçe verimliliği sağlamak adına parke fiyatları ile alakalı mutlaka doğru değerlendirmelere odaklanmalısınız. Marka seçiminde yapacağınız en ufak bir hata sadece fiyatların yükselmesine değil beklentilerinizin de karşılanmamasına neden olabilir.

En uygun Çamsan parke fiyatları ve diğer bütün seçenekler için bizi takipte kalabilirsiniz. Parke fiyatları en ucuz olmasa da en ideal alternatifleriyle Parke Pazarı’nda!

Parke Metrekare Fiyatı

Parkelerle alakalı birim fiyatı etkileyen bir konu satın alınacak olan metrekaredir. Örneğin bir tüketicinin sadece kendi evi için alacağı parke için önerilecek fiyatla bir apartman projesi için satın alınacak parke için teklif edilecek olan fiyat farklıdır. Bu nedenle de tüketicilerin parke fiyatlarıyla alakalı pazarlığa oturmadan hemen önce metrekare hesabını yapması gerekir.

Yukarıdaki açıklamadan da anlaşılacağı üzere perakende parke fiyatı ile toptan parke fiyatı arasında farklılıklar olur. Siz de bu konuda titiz çalışmalar yaparak en ideal seçeneklerden faydalanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Parke Fiyatları Hesaplama

Parke fiyatları hesaplama sürecinde pek çok tüketici basit hatalar yapar. Bu nedenle de parke döşeme işlemi tamamlandıktan sonra ortaya çıkan ücretler hoşnutsuzluk yaratır. Siz de bu tür problemlerle karşı karşıya kalmamak adına mutlaka hesaplama işlemlerini titizlikle gerçekleştirmelisiniz. Peki, parke fiyatlarının hesaplaması nasıl yapılmalıdır?

Parke fiyatlarının doğru bir şekilde hesaplanması için öncelikle parke fiyatları m2 cinsinden öğrenilmelidir. M2 fiyatı öğrenildikten sonra ise parke döşemesi yapılacak alanın m2 türünden büyüklüğü saptanmalıdır. Bulunan değerler çarpılarak ortalama bir ücret ortaya çıkması mümkündür. Hesaplama yapılırken 3-4 m2 fire hesaplanması daha net sonuçlara ulaşma noktasında değerli olacaktır.

Modellerine Göre Parke Fiyatları 2021

Parke fiyatları 2021 yılında tüketicilerin ilgisini cezbederken döviz kurundaki dalgalanmalara bağlı olarak parke fiyatlarının değişmesi beklenmektedir. Siz de bir tüketici olarak hem en uygun fiyatı yakalamak hem de kaliteden yana tercih kullanmak adına fiyatları detaylıca değerlendirmelisiniz. Bu noktada en önemli husus hangi parke çeşidinin ne kadara satıldığıdır.

Laminat Parke Fiyatları

Laminat parke; MDF ve HDF üzerine laminat kaplama şeklinde hazırlanan bir ürün olduğundan fiyat noktasında avantajlı bir seçenektir. Özellikle de fiyat performans noktasında farklılıklar ortaya çıkarması laminat parkenin ayrıcalığıdır. 2021 parke fiyatları konusunda değişimler yaşanırken laminat parke talebinde bir azalma olmamıştır. Bu da laminat parke fiyatlarının kaliteye bağlı olarak dikkate alınmadığını gösterir.

Siz de evinizde ya da iş yerinizde kullanışlı bir ürün seçmek istiyorsanız fiyatlarıyla da beklentilerinize cevap verecek laminat parkeyi seçebilirsiniz.

Lamine Parke Fiyatları

%100 doğal parke seçmek ve fiyat avantajı yakalamak adına lamine parke tercih edilebilecek en ideal seçeneklerden bir tanesidir. Özellikle de lamine parke kullanımının gittikçe yaygınlaşması neticesinde fiyatlarda olumlu değişimler ortaya çıkar. Doğal bir malzemeden üretilmesi lamine parke fiyatları ile ilgili farkı hissettirir.

Ahşap Parke Fiyatları

Ahşap, kalite bakımından ilgi çekici bir malzeme olmasının yanı sıra parkede de çok sık tercih edilmektedir. Ortama farklı bir hava katmasının yanı sıra doğallığı yansıtması da ahşap parkenin avantajıdır. Siz de yaşam alanınızı ahşap parke ile düzenlemek istiyorsanız mutlaka ahşap parke fiyatları değerlendirmesi yapmaya özen göstermelisiniz. %100 doğal ve bütçe dostu ahşap parkeler sayesinde hem işlevsel hem de fonksiyonel anlamda kaliteyi elde etmeniz mümkün olacaktır.

Derzli Parke Fiyatları

Derzli parkeler işlevsellik noktasında herhangi bir fark yaratmasa da kalite bakımından ilgi çekicidir. Bu nedenle de pek çok tüketici görüntüsü tatmin edici olan derzli parkeleri tercih eder. Siz de derzli parkeler arasından seçiminizi yapmak istiyorsanız fiyatları titiz bir şekilde incelemelisiniz. Fiyatları genellikle standart parkelere nazaran daha yüksek olan derzli parkeler kullanım esnasında da avantajlıdır. 

Suya Dayanıklı Laminat Parke Fiyatları

Parke fiyatlarını araştırdığınızda işlevselliği ile dikkat çeken suya dayanıklı laminat parke fiyatları ile de avantaj sağlar. Bu nedenle de suya dayanıklı ve şişmeyen parke satın almak istediğinizde ödeyeceğiniz ücretler bir nebze yüksek olabilir. Ancak dayanıklılığı ve uzun süre kullanım sağlaması bu tür parkeleri özel kılar. Başlangıçta ödeyeceğiniz ücretler fazla olsa da şişme ve kabarma yapmayan bir parke satın almanız nedeniyle uzun vadede kazançlı çıkan siz olursunuz.

Seri Sonu Laminat Parke Fiyatları

Laminat parkeler arasında seçim yapmak ancak uygun fiyatlı alternatifleri değerlendirmek isteyen tüketiciler için en ideal seçenek seri sonu laminat parkelerdir. Sezonu geçen ya da modeli çok tercih edilmeyen ürünleri bu yöntemle değerlendirerek daha kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz. Seri sonu laminat parke fiyatları, tüketiciler açısından fırsat sunduğundan pek çok tüketici parke seçiminde seri sonu ürünleri bekler.

Parkelerle Alakalı Merak Edilen Diğer Detaylar

Parke fiyatları kendi içerisinde birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu çerçevede parke fiyatlarını etkileyen, değiştiren ve zaman zaman fiyatlarını sabitleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Şimdi sizlerle birlikte bu faktörleri tek tek ele alacağız.

Parke Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Parke Modeli:

Parke modelleri parke fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerdendir. Parke modelinin masif mi lamine mi yoksa laminat mı olduğu fiyatları değiştirmektedir. Parke modelleri de uygulanacağı ortama göre farklılık göstermektedir. İç mekanların vazgeçilmezi olan zemin uygulama aracı parkeler ofis, ev, daire, rezidans, dükkan, mağaza, villa, köşk, apart ve otellerde farklı kullanım alanı bulmaktadır. Her ortamın kendi iç ambiyansı ile bir bütünlük sağlayan zemin parke çeşitlerindeki modeller daimi bir değişken olarak fiyatı etkilemektedir.

Parke modelleri genel olarak desen üzerinden şekillenmektedir. Düz, çapraz, elips, oval, kare, dikdörtgen ve örgü modelleri arasında mutlak bir fiyat farkı kalite üzerinden oluşmaktadır. 

Parke Renkleri:

Doğal renkleri açısından nadir bulunan parke renklerine sahip modellerin fiyatları sıklıkla ve kolaylıkla bulunabilen parke fiyatlarına göre daha yüksektir. Aralarında fiyat farkı oluşabilecek parke renklerini şu şekilde sıralamak mümkündür: lareks rengi, zebrano rengi, merbau rengi parkeler, rustik ve vingate rengi parkeler fiyatları en çok değişen parke renkleridir. Doğal olarak kendi rengi olan parkeler ile daha sonradan renklendirilen parkeler arasında bir fiyat farkı bulunmaktadır. Hiçbir kimyasal tesir olmadan doğal olarak üretilen parkelerin fiyatının diğer parke çeşitlerine nazaran daha maliyetli olduğu bilinmektedir.

Parke Markaları:

Parke metrekare fiyatlarını en çok etkileyen faktör parke markasıdır. Parke markaları kendi içerisinde farklı model, renk, çeşit ve kalitelere göre sınıflandırılırken parke fiyatlarını da değiştirmektedir. Krono original parke, AGT parke, Terraclick parke, Çamsan parke, Smartclick parke ve Şerifoğlu parke markaları arasında fiyat farklılıkları söz konusudur. Parke markası bir fiyat değişkenidir.

Her marka bir kalite standartı oluşturur. Markayı marka yapan üretilen ya da satılan parkelerin tercih konusu haline gelmesidir. Dolayısıyla markanın gerçek anlamda marka olması parke konusunda sektöründe öncü bir konuma ulaşması ile mümkündür. 

Parkenin Metrekaresi:

Parke fiyatlarını değiştiren bir diğer faktör de satın alınmak istenen parkenin metrekare büyüklüğüdür. Mesela 500 metrekare bir alan için satın alınmak istenen parke fiyatı ile 30 metrekare bir alan için satın alınmak istenen parke fiyatı aynı olmayacaktır. Dolayısıyla metrekare alanı arttıkça fiyat düşmektedir.

Parke metrekare fiyatlarındaki değişim kimi zaman da  malzemenin kalınlığı ve inceliği ile de ilgili olmaktadır. Parkenin kalitesi parke modelinin kalın ya da ince olmasıyla ilgili değildir. Kimi zaman ince olan parkelerin kullanım ömrü daha kalın olanlara göre değişkenlik gösterebilemektedirler. Ancak bir üretim malzemesi olarak ahşabın işlenme sürecinde daha fazla emek harcanan parkelerin metrekare fiyatları daha yüksek olmaktadır.

Parke Satışı Yapan Firma:

Parke satışı yapan firmanın yetkin oluşu düzgün ve planlı bir fiyat politikasının olduğu anlamına gelmektedir. Freelancer çalışan ve firma görünümlü parke satışı yapan  kişi ya da gruplar kaliteyi önemsemeyen bir yapıda olduğundan dolayı fiyatlar genel düzeyin altındadır. Öte yandan kurumsal niteliklere sahip parke firmaları kaliteli parkeleri en uygun fiyatlarla satışa sunmaktadır.

Parke satmak üretimini yapmaktan daha kolaydır. Ancak hem üretip hem satmak bu bir kalite politikasıdır. Bir firma düşünün. En iyi ahşaplardan en iyi parkeleri ürettiğini...Bu ürünleri doğrudan halka sunmak isteyen firma mı yoksa araya komisyoncu giren bir parke firması mı? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Biz diyoruz ki en iyi parkeyi en uygun fiyat seçeneği ile alabilmek için üretici firmadan satın almak her zaman bir adım önde olmanızı sağlar.

Ödeme Şekli:

Parke satın alırken size sunulan seçeneklerden biri de ödeme tipidir. Bu çerçevede ödemenin nakit oluşu, kredi kartı ile ödeme ya da taksitli seçenekler fiyatı doğrudan etkileyen ve değiştiren sebeplerdir. Genel olarak parke satın almada nakit kullanımı satın alacağınız parkenin fiyatını düşürecektir. Kredi kartı ile ödemede taksitli seçenekler vadeyi arttıracağı için fiyat da yükselecektir.      

Garanti Kapsamı:

Parke satışında garanti kapsamı da fiyatı etkileyen bir diğer faktördür. Garanti süresinin kısalığı, uzunluğu, nelerin garanti kapsamında olduğu ya da dışında kaldığı fiyatı değiştirmektedir. Bazı durumlarda garantinin kullanım hatası olmadığı sürece firma tarafından ömür boyu garanti şeklinde koruma altına alındığı bilinmektedir. Böylesi durumlarda düşünülmesi gereken firmanın kendi ürettiği ya da sattığı ürüne ne denli sahip çıktığı ile ilişkili olmaktadır.

Parke Kalitesi:

Parkenin kalite sınıfı fiyatı kademe kademe değiştiren bir nedendir. Parkelerin mukavemet derecesi, zemin ile olan sağlamlığı, uzun kullanım ömrüne sahip oluşu ve konforlu bir alan yaratması önemli bir fiyat değişkenidir. Parke kalitesini etkileyen birçok değişken bulunabilir. Parkenin yeni ya da eski üretim tarihli olması, kullanım amacı, kalınlık ve incelik, doğal ya da yapay oluşu parke kalitesindeki önemli etkilerdir.

Teknik Destek:

İç mekanınız için tasarladığınız parke modelini uygulamaya gelen ekibin profesyonel oluşu yapılan işin kalitesini arttıracaktır. Yıllar sonra yaşadığınız bir teknik sorunda destek alabileceğiniz bir teknik ekibin olması önemli bir fiyat değişkenidir. Sizi anlayan, ihtiyaçlarınızı bilen ve buna göre hareket eden bir uzman ekip ile çalışmanın getirdiği huzur ortamında gözünüz kapalı parke satın alabilirsiniz. 

Çocuklarınızın parke zeminde sağlıkla, huzurla ve güvenlikle oynadığını düşünün! Antibakteriyel, tamamen doğal, kir tutmaz, kabarmaz, suya ve dış etkilere karşı dayanıklı bir parke edindiğinizi düşünün! Bunun yanı sıra sizi daima destekleyen profesyonel bir ekibe sahip parke firmasını… İşimiz sizleri mutlu etmek!

Referanslar:

Parke seçimini sağladığınızda mutlak süretle incelemeniz gereken bir diğer faktör de firmanın referanslarıdır. Referanslar bir firmanın ne kadar iyi çalıştığını ispatıdır. Referansları az olan firmanın parke fiyat politikası düzensiz ve düşüktür.

BÜTÇENİZE EN UYGUN PARKE MODELLERİ BURADA!

Ev, ofis, büro, daire, apartman, rezidans, villa, köşk ve yalılarda sıklıkla tercih edilen yüzlerce parke çeşit, model, desen ve renkleri en uygun fiyat seçenekleri ile Parke Pazarı ile satışa sunulmaktadır. Çevre dostu özelliği taşıyan parkelerimiz hem uzun kullanım ömrüne sahip hem de kaliteli ve konforlu yaşamın da anahtarı olmaktadır. Parke modellerini ve fiyatlarını incelemek için tıklayın! ( link konulabilir)

ÜRETİMDEN TÜKETİME YÖNELEN HİZMET ANLAYIŞI

Çoğu zaman tartışılan konulardan biri de kuşkusuz üretim mi tüketimi belirler yoksa tüketim mi üretimi sorusudur. Özellikle taleplerin hangi model parke ve kullanım sıklığının yaygınlığı üretimi etkilemektedir. Dolayısıyla parke sektörü için tüketimin üretimi doğrudan etkilediği söylenebilir. Bu akış fiyatı da etkilemektedir. Parke modellerinde özellikle masif parke ve laminat parkeler en fazla tercih edilen parkeler arasında yerini korumaktadır. Masif parkelerin laminat parkelere oranla daha yüksek miktarlarda satılması üretim aşamasındaki ilk malzemenin nadir ve kaliteli oluşuyla ilgilidir.

Masif parkeler için kullanılan malzemenin natural oluşu bir yandan kullanım amacını şekillendirirken diğer yandan da kullanım ömrünü belirlemektedir. Doğal ahşaptan yapılan parkeler ile yapay yollarla ahşap görünümü kazandırılan parke fiyatları da birbirinden farklı olmaktadır. Parke pazarı farkı ile organik ahşap malzemeden üretilen sağlam ve kaliteli parkelere sahip olmanız mümkündür.